Ημερολόγιο

Δεκέμβριος 2019
Τον προηγούμενο μήνα   Τον επόμενο μήνα
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
week 49 1 2 3 4 5 6 7
week 50 8 9 10 11 12 13 14
week 51 15 16 17 18 19 20 21
week 52 22 23 24 25 26 27 28
week 1 29 30 31
Οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης των Αρσακείων-Τοσιτσείων Δημοτικών Σχολείων Εκάλης, όπως κάθε χρόνο συμμετείχαν στις 6 Μαρτίου 2015 στον 9ο Διαγωνισμό: «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας. Στόχος του διαγωνισμού είναι να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.
Το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2015 στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, είσοδος Κατεχάκη) έγινε η τελετή απονομής βραβείων των μαθητών Ε’ και Στ’ Δημοτικού.


·  Από το Α’ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης βραβεύτηκαν οι μαθητές:
-Θωμοπούλου Ελένη Ε’1
-Καδάς Χρήστος        Ε’1
-Αθανασόπουλος Νικόλαος Ε’2
-Μπαμπινιώτη Αθηνά         Ε’2
-Χατζησυμεών Μελίνα        Ε’2
-Αλεξάνδρου Παναγιώτης  Στ’1
-Μανάκος-Βάργας Ιάσων   Στ’2

·   
Από το Β’ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης βραβεύτηκαν οι μαθητές:
-Αλεξανδρής Χαράλαμπος Ε’1
-Γκαβέλας Ιωάννης            Ε’1
-Γκέκα Ελένη                     Ε’1
-Γκέρτσος Άγγελος             Ε’1
-Ευαγγελάτου Χρυσούλα    Ε’1
-Μαυρομάττη Μαρία          Ε’2
-Μπράφα Θεοδώρα           Ε’2
-Παπαθανασίου Σοφία       Ε’2
-Σεκόπουλος Βασίλειος      Ε’2
-Γιαννακάκη Νίκη              Στ’1
-Μαργαρίτη Μαρία            Στ’2
-Μπακόπουλος Ανδρέας    Στ’2
-Στάμου Κωνσταντίνος-Εμμανουήλ  Στ’2


·   Από το Γ’ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Σχολείο Εκάλης βραβεύτηκαν οι μαθητές:
-Γκαζέλης Ερρίκος          Ε’1
-Δελλαπόρτας Παύλος-Ιωσήφ  Ε’1
-Καραγιάννης Βασίλειος-Τσαμπίκος Ε’1
-Βιτουλαδίτη Μαγδαληνή  Ε’2
-Κόλλιας Δημήτρης         Ε’2
-Πετροπούλου Φιλίππα   Ε’2
-Ιωαννίδου Θεοδώρα-Ειρήνη Ε’3
-Κατσινέλου Μαριάννα   Ε’3
-Μπουγάς Ιωάννης         Ε’3
-Μπακοπούλου Πηνελόπη Ε’4
-Φαρμάκης Οδυσσέας      Ε’4
-Αναγνωστόπουλος Κίμων  ΣΤ’1
-Διαμαντοπούλου Μελίνα    ΣΤ’1
-Θεοχαρόπουλος Νικόλαος  ΣΤ’1
-Κορδαλής Βασίλειος        ΣΤ’1
-Κυριακόπουλος Ιάσων    ΣΤ’1
-Τσακώνης Παναγιώτης-Γεώργιος  ΣΤ’2
-Βασιλικός Θωμάς           ΣΤ’3
-Βουρνά Δάφνη               ΣΤ’3
-Εμβαλωμένου Ευαγγελία   ΣΤ’3
-Ευθυμιάδη Θεοδώρα-Άννα  ΣΤ’3
-Καβαλλάρης Αλέξανδρος   ΣΤ’3
-Καμπίρης Αριστοτέλης       ΣΤ’3
-Κοτζαναστάσης Πέτρος    ΣΤ’3
-Ξηροπαϊδη Άννα   ΣΤ’3
-Κουτά Βασιλική   ΣΤ’4
-Κυριακόπουλος Ιωάννης ΣΤ’4
-Λεοντζάκου Φιλίππα  ΣΤ’4
-Λουκογιαννάκη Φρειδερίκη-Μαρία ΣΤ’4
-Μπακοπούλου Στυλιανή  ΣΤ’4
-Παπάζογλου Ευγενία  ΣΤ’4
-Παπαοικονόμου Χριστόφορος  ΣΤ’4