Ημερολόγιο

Δεκέμβριος 2019
Τον προηγούμενο μήνα   Τον επόμενο μήνα
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
week 49 1 2 3 4 5 6 7
week 50 8 9 10 11 12 13 14
week 51 15 16 17 18 19 20 21
week 52 22 23 24 25 26 27 28
week 1 29 30 31

Πανελλήνια πρωτιά - 4 ομάδες στις 12 πρώτες πανελληνίως προέρχονται από τα Αρσάκεια!
Την πρώτη θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής κατέλαβε η ομάδα
RoboMasters των Απογευματινών Ομίλων Ρομποτικής των Αρσακείων-Τοσιτσείων Εκάλης.

Οι RoboMastes, δηλαδή ο Μάρκος Αποστόλου, η Μαρία Μαρίνη και η Χριστίνα Παπαδοπούλου, είναι μαθητές της Β΄ τάξης του Α΄ Αρσάκειου-Τοσίτσειου Γυμνασίου και πήραν μέρος στον τελικό της κατηγορίας Γυμνασίου «Οι δρόμοι του κρασιού στη Βόρεια Ελλάδα», που έγινε την Κυριακή 17/3/19 στο Κλειστό Ολυμπιακό Στάδιο Γαλατσίου με προπονητή τον κ. Ανδρέα Χατζηορφανό.

Συνολικά 7 ομάδες των Απογευματινών Ομίλων Ρομποτικής πήραν μέρος στον Πανελλήνιο Τελικό της Κυριακής. Οι τέσσερις από αυτές πέρασαν στην τελική δωδεκάδα, δηλαδή οι τέσσερις από τις 12 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στην κατηγορία Γυμνασίου προέρχονται από τα σχολεία μας των Αθηνών!

site 154

Τελική κατάταξη:

1η θέση: RoboMasters

7η θέση: ARSAKEIO 4, Ειρήνη Γρατσία (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Β΄ τάξη), Σπύρος Κάπος (Β΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Α΄ τάξη) και Δημήτρης Κατσίρης (Α΄ Αρσάκειο Δημοτικό, Στ΄ τάξη), προπονητής κ. Γιώργος Μαυρομμάτης.

10η θέση: ARSAKEIO 2, Περικλής Ματθαίου, Νίκος Παπαχρήστου (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Β΄ τάξη), και Μαργαρίτα Τσιαντή (Α΄ Αρσάκειο Δημοτικό, Στ΄ τάξη), προπονήτρια κ. Τάνια Πολίτου.

12η θέση: Greek Legends, Γιάννης Μπουγάς, Γεράσιμος Ορφανουδάκης (Β΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Γυμνάσιο, Γ΄ τάξη) και Πολυξένη Πανταζίδου (Α΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Γυμνάσιο, Γ΄ τάξη), προπονητής κ. Ανδρέας Χατζηορφανός.

13η θέση: ARSAKEIO 3, Άρης Ευσταθόπουλος (Α΄ Αρσάκειο Δημοτικό, Στ΄ τάξη), Γιάννης Παπαδόπουλος (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Β΄ τάξη) και Σταύρος Πεχλιβανίδης (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Α΄ τάξη), προπονητής τον κ. Γιώργος Μαυρομμάτης.

17η θέση: ARSAKEIO 1, Ελένη Καμουλάκου (Β΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Α΄ τάξη), Νικόλας Λάττας (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Γ΄ τάξη) και Στέφανος Φόργουωρντ (Α΄ Αρσάκειο Γυμνάσιο, Β΄ τάξη), προπονήτρια κ. Τάνια Πολίτου.

25η θέση: Fire_Team, Δημήτρης Μαρίνης και Ανδρέας Μπέρμινγκχαμ (Α΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Γυμνάσιο, Α΄ τάξη), προπονήτρια κ. Άντα Ξηρίδου.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!