Στον χώρο της Eστίας Eπιστημών του Αρσακείου Πατρών πραγματοποιήθηκε μαθητικό συνέδριο στις 8 Μαρτίου 2024 με αντικείμενο την Τεχνητή και τη Συναισθηματική Νοημοσύνη.
Το συνέδριο συνδιοργάνωσε το #Αρσάκειο Γυμνάσιο Πατρών με σημαντικούς επιστημονικούς φορείς. Οι μαθητές εκφράστηκαν με παρουσιάσεις, ταινίες μικρού μήκους, posters και ζωγραφιές υπό την καθοδήγηση των καθηγητών τους. Διαβάστε εδώ περισσότερα.
![image010](/images/stories/first_page/AIEI-patra-2024/image010.jpg)